Kreun en steun

Zucht, pff, kreun en steun.... U herkent het vast wel. Langzaam slepen we ons voort naar het eind van het seizoen. Nog één vergadering, nog één klusje zus, nog één klusje zo. Op school wacht er nog één grote opdracht waar je al een jaar tegenaanhikt. Op het werk moet er nog één opdracht worden binnengehaald. En dan, ja, dan kan de laptop dicht. Vakantie, yes!

Visioenen van languit op de stretcher aan het strand, drankje in de hand en de zonnehoed ver over de ogen. Met de tent erop uit door bergen en door dalen, en voor de echte avonturiers wachten de uitputtende ontberingen. Puffen, kreun en steun om die zware fietstocht te volbrengen. Ha fijn, lekker bungeejumpen. En hoeveel jongeren hallucineren niet bij de gedachte aan stapel kratten bier? Ach, soms is vakantie net het treurige leven zelf. Stress om al het regelwerk. Zwembroek aan, laptop open en mailen met de baas. Wc-rol onder de arm, verregende tent opvouwen en op zoek naar een betere plek op deze wereld. Toch maar niet naar Turkije omdat je nooit weet wat je kunt overkomen. En die schitterende vergezichten? Je kunt toch ook gewoon thuis Google Earth bekijken? Neu, laat maar. Lekker in de tuin met een goed boek, je lekker verdiepen in het sabbatsgebod van Exodus. Ach, zoveel mensen, zoveel zinnen. Voor de een is vakantie avontuur, voor de ander is vakantie het grote schrikbeeld. En oh ja. Miljarden mensen hebben helemaal geen vakantie. Jaja, het wordt onrustig op de sabbat...

Nou, vooruit dan: fijne vakantie!

Prikkel

Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.