Op naar het hart

Zo, hèhè. Alle feestdagen hebben we weer gehad en het wordt tijd weer aan de slag te gaan. Kerstboom huppakee weg, vuurwerk verknald en daar gaan we weer. 365 dagen ellende en andere dingen waar je niet vrolijk van wordt. De eerste bloedbaden zijn al geteld en waar gaan we straks naar toe met een totaal verscheurd land?? Tweedeling in de maatschappij! Waar blijft God, ik zie 'm niet. Klagen, klagen! Is er íemand die het nog over vrede op aarde heeft, is er íemand die weet waar het naartoe moet?? Is er .... hooooooooo!

Kijk, we kunnen natuurlijk de onderbuik lekker op de vrije loop laten en dat doet half Nederland ondertussen. Maar wordt het geen tijd om een stukje hoger te gaan zitten, zeg maar van de onderbuik naar het hart? Want lieve mensen, de rechtse Mark Rutte en de linkse cabaretière Claudia de Breij zijn het over één ding geheel eens: Wij leven in een waanzinnig mooi land. Ik durf te stellen dat we hier een heel mooi stukje van het Koninkrijk beleven. En dan wordt het hoog tijd de wereld met nieuwe ogen te bekijken. Herinneren we ons nog de geboorte van het Kerstkind? Al ruim 2000 jaar inspireert het mensen in geloof, zorg, in kunst. Miljoenen mensen die vrijwillig de handen uit de mouwen steken voor de ander. Uit liefde, uit bezorgdheid om elkaar. Jaar in jaar uit de kans krijgen om opnieuw te beginnen. Steeds meer jongeren staan open voor geloof, voor positief in het leven staan. Global connect! Dus weg met die onderbuik, op naar het hart. Ja, lieve mensen, ik zie Hoop. Een heeeele hoop Hoop.

(Nou. Als dit niet een hoop oplevert voor de Actie Kerkbalans...)

 

Prikkel