Loof de Koning

Heel Nederland viel rond Koningsdag in zwijm voor Willem-Alexander. Het was het nieuws van de dag hoe hij ook emotioneel kon zijn in een interview. Zeg maar een mens. Gewoon een aardige vent aan de leiding, dat is wat Nederland wil, zo schreef een recensent. Misschien is dat wel de oplossing voor alle problemen. Want het meest opvallend was wel dat er een keertje niets negatiefs te vinden was op twitter. Zowaar iedereen is positief. Jawel, koning Willem-Alexander maakt zijn rol waar als verbinder.

Hoe is het mogelijk, alle beeldvorming rond geschutter ten spijt, loof de koning...  Het was nog echt ook, dus ik ge-loof de koning. Aha, en daar komen we weer bij de koning der koningen. Hoe zou het met Jezus zijn? Niet iedereen is even blij met zijn heerschappij, laat staan zijn bestaan als mensenzoon. Zou toch mooi zijn, zo'n interview. Weten we eindelijk wat meer over zijn jeugd, of krijgen we nog wat meer te horen over zijn relatie met Vader en moeder. Of misschien wel over het gebakkelei met de discipelen. Ik weet zeker dat er dan tranen vloeien, dan zou blijken hoe dichtbij Hij staat bij de mensen. En hoe de mensen voor hem zouden vallen. Heel Nederland ineens weer massaal fan van Jezus. Maar goed. Voorlopig mogen we onze handen dichtknijpen met onze aardse koning. Zou zomaar eens een glimp kunnen zijn van wat ons te wachten staat. Loof de koning!