• Vacatures

Functie: Diaken

Vacature: beiden wijkgemeenten

Taken: 

  • Inzamelen van de gaven
  • Het bepalen van de doelen waaraan de komende tijd aandacht wordt geschonken
  • Aandacht voor de medemens, veraf en dichtbij
  • Het bezorgen van een kerstattentie aan gemeenteleden van < 75 jaar die een moeilijk jaar achter de rug hebben gehadAmbtsdrager zijn in de eredienst en in de kerkenraad

Naast deze taken die iedere diaken heeft, zijn er nog meer taken te verdelen. Deze worden jaarlijks verdeeld op basis van jouw eigen inbreng. De taak zal passen bij jou, bij jouw vermogen en talent!

Vergaderingen:

  • Kerkenraad 6x per jaar
  • Diaconie 7x per jaar 1 uur tellen
  • Diaconie 6x per jaar vergaderen en tellen gecombineerd (± 3 uur)
    Mogelijk kan dit vergaderrooster wijzigen n.a.v. het bezinningstraject.

Functieomschrijving:

Een diaken doet veel meer dan alleen maar rondgaan met de collectezak in de zondagse kerkdienst.

Diakenen zijn meestal helpers en doeners maar als lid van de diaconie en deel van de kerkenraad zijn zij ook bestuurders. 

De diaconie richt zich vooral op de zorg voor de gemeente en omgeving in de breedste zin van het woord. Zo worden er namens de diaconie bijv. verschillende acties ondernomen om geld of middelen in te zamelen voor goede doelen en/of hulpbehoevenden. Ook zijn er specifieke projecten. Voor het diaconale werk wordt samengewerkt met de dominee, ouderlingen en pastoraal (bezoek)werkers.

In de diaconie zijn veel verschillende capaciteiten nodig. Afhankelijk van uw/jouw capaciteiten zal daarom gekeken worden welke bijdrage geleverd kan worden, zodat de sterke punten van iedereen zo veel mogelijk benut worden.

Een andere taak binnen de diaconie is het beheren van het geld dat alleen voor diaconaal werk beschikbaar is. Dit geld is strikt gescheiden van het geld dat voor de kerk bedoeld is, zodat zeker is dat dit alleen aan goede doelen besteed wordt.

Als diaken besteed je je tijd aan de acties waar je bij betrokken bent en woon je vergaderingen bij waarin plannen worden gemaakt.

 

Nee hoor, dat is niks voor mij... Heus, ook jij kan het!
Zeker weten! Je kunt zoveel meer dan je denkt! Dit is een mooie kans om je eigen talenten uit te gaan proberen. Onze huidige diakenen in West (Karel Langius, Nicolette van Groen, Mieke Roodenburg en Dolf van der Beek) of in Oost (Aad de Frel, Marieke Guldemond, André Schaap, Martin Slootweg of Ruben Gjaltema) vertellen je er graag meer over. Spreek ons gerust aan als je ons ziet!

Via de e-mail Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken. is onze scriba Marieke Guldemond bereikbaar voor vragen of aanmeldingen.