• Vacatures

Functie: Predikant (1.0 fte)

Met het oog op de fusie per 1 januari 2020 van de Hervormde Gemeente en de Gereformeerde Kerk in Lisse tot één Protestantse Gemeente in Lisse, zoekt de 

 
Protestantse Gemeente Lisse (i.w.) 

een fulltime predikant

Wie zijn wij?
De Hervormde Gemeente (wijken Oost en West) en de Gereformeerde Kerk in Lisse behoren beide tot de Protestantse Kerk in Nederland en hebben een gevarieerde leeftijdsopbouw. Vorig jaar hebben de drie (wijk)gemeenten de intentie uitgesproken om per 1 januari 2020 te verenigen tot één Protestantse Gemeente in Lisse (PGL), zonder wijken en met één kerkgebouw. Twee van de drie huidige kerkgebouwen zullen worden afgestoten.

Om recht te doen aan de huidige diversiteit van de drie gemeenten, worden er in de nieuwe PGL verschillende erediensten aangeboden die zich onderscheiden in geloofsbeleving (kleuren). Dit gaat gebeuren in twee ochtenddiensten op zondag in hetzelfde kerkgebouw, waarin in iedere dienst één van de vaste predikanten of een gastpredikant voorgaat.

Naast de huidige predikant (0,8 fte) van de Gereformeerde Kerk is er behoefte aan een fulltime predikant die in de breedte kan omgaan met de verschillende leeftijdsgroepen en met name affiniteit heeft met de jeugd.

Wat zoeken wij?
Wij zijn op zoek naar een ervaren predikant die generaties met elkaar kan verbinden, empathisch kan luisteren en zich makkelijk beweegt onder zowel jongeren als ouderen. Een predikant die mensen weet te motiveren, te coachen en toe te rusten voor het kerkenwerk, die de kennis en creativiteit heeft om de Bijbel te vertalen naar de huidige tijd en hieraan op verschillende manieren invulling kan geven in woord, schrift, beeld en geluid. Bovendien wordt verwacht dat de predikant in staat en bereid is om, samen met de huidige gereformeerde predikant, de nieuwe PGL met enthousiasme vorm te geven.

Voor het verkrijgen van meer informatie en een volledige profielschets van onze gemeente i.w., kunt u een e-mail sturen naar Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.. Wij nemen dan contact met u op.
Reacties met CV ontvangen wij graag uiterlijk 17 mei 2019 op dit mailadres.


PS: deze vacaturetekst is helaas niet opgenomen in de april-editie van Woord & Weg.